Rakenduslikuks kinesioloogiaks ehk rahvasuus kutsutud ka lihastestimiseks peetakse interdistsiplinaarset tervisekäsitlust, kus kasutatakse elemente osteopaatiast, kiropraktikast ja Hiina meditsiinist, loomaks terviliku tervendust mitmel tasandil. Rakendusliku kinesioloogia looja dr George Goodheart uskus, et kui lahendada kehas olevaid tasakaalutusi, on antud võimalus iseeneslikuks tervendumiseks.
Rakenduslik kinesioloogia põhineb lihastestimisel ja loogikal, et kõik välised ja vaimsed sterssorid avaldavad mõju ka meie lihassüsteemile. On ju üldilevinud teadmine, et enne halva uudise edastamist ütleme, “parem istu, enne kui ma sulle midagi ütlen” – sest me teame, et ekstreemse šoki korral meie lihased lõõgastuvad iseenesest.
Kinesioloogia töötabki põhimõttel, et meie lihased reageerivad meie emotsionaalsele seisundile – nii nagu ülaltoodud näite puhul teame, et “jalad võivad alt kaduda”, hakkab ühel hetkel pikema sterssori puhul toimuma lihaste ülekompenseerimise mehhanism ja mõni lihas läheb liiga pingesse. Sellest tekivad ka nn sõlmekesed, mida sageli lihastes (näiteks turjal, kaelas) tunneme. Sellised lihaspinged viitavad juba pikemaajalisele – kas füüsilisele või vaimsele (või mõlemale) stressile.
Põhimõtteliselt saab rakendusliku kinesioloogia abil, testides ka mõni lihas on ülemäära nõrk või liiga pinges, tuvastada selle taga peituva stressori. Rakenduslik kinesioloogia lisab lihastestimise juurde ka küsimuste küsimise. Küsimused on püstitatud selliselt, et vastused saaksid olla “jah” või “ei” vormis, ja olenevalt sellele, kuidas keha reageerib, saab tõlgendada, mida meie keha ühe või teise probleemi või teema kohta arvab – lihaseid ei ole nimelt võimalik ära petta. Näiteks kui oleme kogenud mõnd läbielamist, millest püüame mõistusega üle olla, kuid sügaval sisemas teeb see endiselt haiget, siis meie lihased teavad seda ja oskuslik testija saab vastused hõlpsasti kätte. Nii võib mõne vana lihaspinge tagant välja tulla hoopis ammune tüli, lein, läbielamine.
Kinesioloogilises testimises kasutatakse erinevaid lihaseid ja läbi Hiina meditsiini on võimalik neid siduda konkreetste meridiaanidega. Rakenduslik kinesioloogia abil on võimalik luua kehas tasakaalu ja seeläbi tervist leebel, mitteinvasiivsel, ökonoomsel, terviklikul viisil. Maailmas, kus jõulist sekkumist ja sterssi on palju, on see ju suurepärane viis.
Rakendusliku kinesioloogia baaskursus on Tallinnas toimumas 16.-17. märtsil. Õpetaja Roman Goldrin on manuaalterapeut, massöör, kinesioloog, kes lisaks põhjalikele manuaalteraapia õpingutele on töötanud ka tippteadlase Stanislav Grofi käe all.
Kursuse kohta lähem info on leitav SIIT.